XX NIEDZIELA ZWYKŁA-14.07.2022 r.

1. Jutro przypada Uroczystość – Wniebowzięcie NMP. To najstarsze święto Maryjne w Kościele. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii także tej najnowszej. Ofiarujemy Maryi nie tylko poświęcone w tym dniu bukiety wieńce, kłosy zbóż, ziół, owoców, warzyw i kwiatów, ale przed wszystkim serca oraz codzienny trud przybliżania się do Boga. Tą uroczystością lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Poświęcone wiązanki zanieśmy do domu niech umieszczone przy wizerunku Maryi ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach jakie Pan Bóg czyni dla nas.
  2. Nie zapominajmy o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
  3. W środę przypada wspomnienie obowiązkowe Św. Jacka, kapłana.
  4. W sobotę Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona diecezji pelplińskiej.
  5. W sobotę o godz.14.oo - Dożynki Parafialne dla Sławęcina. Msza Św. w intencji rolników i całej  parafii po zebraniu plonów ziemi. W czasie Mszy św. poświęcenie i błogosławieństwo wieńca dożynkowego. W naszej świątyni będziemy dziękować Bogu za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w Niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.
  6. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Matce Bożej polecam dzieci i młodzież na czas trwających  wakacji, a solenizantom i jubilatom świętującym w tym tygodniu życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa i pokoju w sercu. Szczęść Boże !

ZPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Dane osoby pierwszego kontaktu w parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Lichnowach według „Wytycznych dotyczących ochrony dzieci i młodzieży” :

Krzysztof Krause - tel. 606 410 273

Opłata dzierżawy za miejsce na cmentarzu na kolejne 20 lat

1)  Śp. Grażyna Nyks - zm.24.02.2002 r.

2) Śp. Bernard Erdmanczyk - zm. 12.04.2002 r.

3) Śp. Felicja Kozakiewicz - zm. 13.04.2002 r.

4) Śp. Józef Wasiłek - zm.28.05.2002 r.

5) Śp.  Józef Rudnik - zm.30.08.2002 r.

6) Śp. Stefania Gierszewska - zm.11.09.2002 r.

7) Śp. Anna Szufrajda - zm.15.09.2002 r.

8) Śp. Zygmunt Wacławek - zm.4.10.2002 r.

9) Śp. Helena Mrozek – Gliszczyńska - zm. 11.11. 2002 r.

10) Śp. Tadeusz Sikora - zm.5.11.2002 r.

11) Śp. Łucja Janikowska - zm. 9.11.2002 r.

12) Śp. Marianna Zblewska - zm.27.11.2002 r.

13) Śp. Jan Czapiewski - zm. 30.11.2002 r.

Opłata dzierżawy za miejsce na cmentarzu na kolejne 20 lat

1) Śp.  Janina Bednarz - zm. 8.09. 2001 r.

Opłata dzierżawy za miejsce na cmentarzu na kolejne 20 lat

1)  Śp. Józef Wolech – zm. 20.02.2000 r.
2)  Śp. Katarzyna Nyks – zm. 13.03.2000 r.
3) Śp. Bronisław Wróblewski – zm. 1.04.2000 r.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jadwigi Śląskiej, siedziba: ul. Szkolna 4, 89-620 Lichnowy.